Fórum

kevés szénhidrátot tartalmazó termékek

Fórum profilkép
cukros01
2023-01-28 19:52

bármi ójan érdekel amiben kevés szén hidrát van  ( föleg hogy az étkezések közöt lehesen nasizni valamit) elnézést a helyes írás miat kérem ne vesenek meg érte 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3223
Fórum profilkép
cukros01
2023-01-28 21:42

Csináltam édesburgonya chips et de nekem csak a bolti dolgok jönnek be

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3226
Fórum profilkép
telstar
(cukros01 részére, #3223)
2023-01-30 23:03

Sajtfélék is szóba jöhetnek és a cottage cheese is. Ezek némelyike kevés zsírt és sok fehérjét tartalmaz. Abszolút egészséges.

 

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3228
Fórum profilkép
cukros01
2023-01-31 16:04

Cukorbeteg vagyok és a szénhidrát csökkentett vagy szénhidrátmentes nasik érdekelnek

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3229
Fórum profilkép
telstar
(cukros01 részére, #3228)
2023-01-31 23:25

Akkor gondolom abszolút profi vagy. Hirtelen rákeresve találtam pl. ezt:

https://tesco.hu/hello/cikk/hogyan-lehet-a-cukorbetegseggel-elni/23

"Az orvosok által ajánlott élelmiszerek a következők:

gyümölcs (vigyázat a nagyon édes fajtákkal)
zöldség,
hüvelyesek,
alacsony zsírtartalmú tejtermékek,
teljes kiőrlésű péktermékek,
sovány húsok."

 

https://femina.hu/egeszseg/ragcsalnivalo-cukorbetegeknek/

 

https://www.hazipatika.com/napi_egeszseg/cukorbetegseg/...

 

https://napidoktor.hu/dieta/top-nasik-cukorbetegeknek/

 

Google a barátod! Keress erre: cukorbeteg nasi

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3231
Fórum profilkép
yoyo
2023-02-01 18:38

Online könyves boltokban is nézz szét mert rengeteg jó receptes könyv van csak cukorbetegeknek. De nasinak tudom ajánlani pl a BiotechUSA féle Zero Bar fehérje szeletét. Hasonló mint egy normál csokiszelet, de fehérjéből van szóval még egészséges is és tovább is tart, mert többet kell rágni. :) Cukor csak 1-2 gramm van benne a többi 0 kcal-os édesítő.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3233
Fórum profilkép
cukros01
2023-02-05 10:20

Jó lenne valami ojan nasi amibe semmi nem lenne szén hidrátbol

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3234
Fórum profilkép
telstar
(cukros01 részére, #3233)
2023-02-05 15:20
Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3239
Fórum profilkép
Huszarne66
2023-02-27 11:42

Érintettként (családtag) tudom, hogy nagyon nehéz. Legfőképpen ha édességről van szó vagy nassolni valóról.

Az a baj, hogy még a jégsaláta is tartalmaz 100g/2g. Azok pedig összeadódnak. Lehet sokat csalni, pl olyan szénhidrát tartalmú lisztek használata, amik nem felszívódóak. Ilyen pl az utifűmaghéj liszt. Kókusz liszt kevés szénhidrátot tartalmaz (sütemények. Csalni lehet a rántásnál, habarásnál tápioka liszttel. Kókuszrost liszttel lehet a tömeget növelni és így az étel úgy tűnik sok de kevesebb lesz a szénhidráttartalom. Édesítőnek eritrit steviával. Lehetne sorolni. Jó lenne tudni mennyi a napi szénhidrát minimum. Van e fizikai aktivitás stb. Én 100g/nap vagyok családtagom 220g/ nap ő fizikai aktivitása nagy, napi 10-12 óra. Tehát mint minden diétánál papír, toll számológép. Az, hogy a neten milyen kaják vannak azok csak mérvadóak, mert mindenkinek más és más az ízlése, más a konyhatechnológiája.

Ha szereted a sós nasit: salátalevelek közé kisütött hamburger pogácsaöntetek nélkül. Sajttal isteni.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3293
Fórum profilkép
Gólyaneni
(cukros01 részére, #3223)
2024-02-04 12:18

Nagy baj ez Rád nézve. Jobb lenne a házi készítésű dolgokra koncentrálnod. Nem csak a cukorbetegséged miatt.

A kész nasik mind ultra feldolgozott élelmiszerek, rengeteg, az egészségre káros adalékot tartalmaznak.

Hozzászólás
|
Privát üzenet
#3301
Fórum profilkép
telstar
(cukros01 részére, #3233)
2024-04-25 06:39

ChatGPT

Természetesen, itt van néhány ötlet egészséges és szénhidrátmentes nasikhoz:

  1. Zöldségcsíkok és hummusz: Válassz friss zöldségeket, mint például sárgarépa, zeller, paprika és uborka, és mártogasd őket hummuszba. A hummusz gazdag fehérjében és egészséges zsírokban, és szénhidrátokban is alacsony.

  2. Krémsajtos töltött paprika: Tölts meg paprikát krémsajttal és friss fűszerekkel, például petrezselyemmel vagy snidlinggel. Ez egy könnyű, de laktató snack, ami szénhidrátmentes lehet, ha a krémsajtot természetes, szénhidrátmentes változatban választod.

  3. Krémsajtos túróval töltött paradicsom: Tölts meg nagyobb méretű paradicsomokat krémsajttal és túróval. Ez egy tápláló és egészséges snack, amely szénhidrátokban is alacsony.

  4. Káposztalevelekbe göngyölt hús vagy hal: Készíts húsgombócokat vagy halrudacskákat, majd tekerd be őket káposztalevelekbe. Ez egy ízletes és tápláló snack, amely szénhidrátmentes lehet.

  5. Mandula vagy diófélék: A mandula, a dió és más magvak kitűnő forrásai az egészséges zsíroknak és fehérjéknek, és alacsonyak a szénhidrátokban. Egy maréknyi mandula vagy dió remek nasinak lehet.

  6. Avokádó hajócskák: Vágj fel avokádót félbe, majd kanalazd ki a magját. A lebegtetett részekbe szórhatsz sót, borsot, és akár friss citromlevet is csepegtethetsz rá. Ez egy egyszerű és tápláló snack, amely szénhidrátmentes.

Ezek csak néhány ötlet a szénhidrátmentes nasikhoz. Fontos azonban, hogy egyensúlyban tartsuk az étrendünket, és fogyasszunk változatos és tápláló ételeket.


Hozzászólás
Sorrend időben növekvő